Dbrain – Yapay Zeka Uygulamaları için Blokzincir Platformu

Dbrain – Yapay Zeka Uygulamaları için Blokzincir Platformu

Son zamanlarda ön plana çıkan birkaç teknolojik gelişme var. Bunlardan ikisi yapay zeka ve kripto paralar. Peki bunların birleştiği bir proje nasıl olurdu diye hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz sizin yerinize düşünen birileri çıktı. Dbrain projesi yapay zeka uygulamaları geliştirirken blokzincirini işin içine katıyor.

Teknolojiye yatkın biriyseniz yapay zekanın tamamen verilere dayalı olduğunu bilirsiniz. Yapay zeka uygulamaları yaparken birçok veri kullanılıyor ve bunlar yazılırken çok efor gerektiriyor. Dbrain sayesinde insanlar beraber çalışarak güvenli uygulamalar geliştirebilecekler.

Yapay zeka üretim döngüsünde blokzincirini kullanan Dbrain SPOCK protokolü ve PICARD protokolü adında iki farklı protokol oluşturmuş. SPOCK protokolü teknolojinin son noktası seviyesinde etiketleme ve doğruluğa ulaşma kalitesini doğrular. PICARD protokolü ise veri sahiplerinin gizli verilerini ve gelecekteki gelirlerini güvenle tutar. Ethereum tabanlı Dbrain tokeni ise iki tarafın bu alışverişte kullanacağı para birimi olacaktır.

SPOCK protokolünün nasıl çalıştığına görsel üzerinden bakalım. Aşağıdaki görselde görüldüğü gibi yapay zekamız sesi, Spock’ı, yaşını, yüzünü, oturma pozisyonunu algılıyor ve bunu kod olarak işliyor. Yapay zekanın yüz tanıma, ses tanıma, objeleri belirleme, sınıflandırma, sayısal verinin analizini yapma gibi özellikleri bulunuyor.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://dbrain.io

Teknik bilgi almak için whitepaper’ı buradan okuyabilirsiniz: https://whitepaper.dbrain.io

Peki kullanıcılar nasıl Dbrain üzerinden para kazanabilir? Yapay zeka oluşumuna yardım etmek için uygulamanın gösterdiği görsellerin ne olduğunu anlatarak veritabanı oluşturmasını sağlayacaksınız. Örneğin yapay zeka size bir tilki fotoğrafı gösterecek, bunun tilki olduğunu doğrulayacaksınız ve yapay zekanın öğrenimine katkıda bulunacaksınız. Bu tarz görevler yaparak Dbrain’in kendi tokeninden kazanabileceksiniz. Borsalarda işlem görecek Dbrain tokenlerini al sat yaparak da para kazanabilirsiniz.

Şu anda Dbrain’in müşterileri ve partnerlerini saymamız gerekirse Microsoft, Chronobank, Kupivip, Thngs, Proskater, Nvidia ve AWS Activate (Amazon) diyebiliriz. Yeni müşteriler de site üzerinden yapay zeka uygulamasını talep edebilir. Bunun için hello@dbrain.io e-posta adresine yazabilirsiniz.

Banka kullanmayan 2 milyarın üstündeki insana yeni iş fırsatları sunuluyor. Bu endüstri çağın gerekliliklerini yerine getiriyor. Artık işgücü sektöründe insanlara ihtiyaç azalırken bu tarz uygulamalarda beyin gücüyle çalışan insanlara yeni iş dalları ve olanakları ortaya çıkıyor.

Dbrain’in kurucularından CEO Dmitry Matskevich daha önce geçen sene 20 milyon dolar toplayan bir startupın da olduğu başarılı bir girişimcilik kariyerine sahip. CTO Aleksey Hahunov ise connectome.ai ve R-SEPT adında iki projeyi kurmuş. CMO Ivan Gorshunov Google’da mobil uygulamalar konusunda uzmanlaşmış. CDO Dima Dewinn ise Thngs’in tasarımcısı ve kurucusu.Ürün geliştirme konusunda 12 yılı aşkın bir tecrübesi bulunuyor.

Danışmanlar ise şöyle: Yobie Benjamin, Ed Gurinovich, Vadim Fedchin

Token Satışı Hakkında

Token satışına katılmak için Whitelist olmanız gerekiyor. KYC adımlarını takip edip formu doldurun. ABD vatandaşı değilseniz ICO’ya katılabilirsiniz. https://whitelist.dbrain.io

Yol Haritası

2018 İlk çeyrek: Halka açık Alpha versiyon yayınlanıyor.
2018 İkinci çeyrek: Beta versiyon yayınlanacak.
2018 Üçüncü çeyrek: tam olarak çalışan blokzincir platformu ile yapay zeka uygulamaları yapılabilir hale gelecek ve işletmeler API entegrasyonunu yapabilecek.
2018 Son çeyrek: Platform ölçeklendirmesiyle yeni pazarlara giriş ve yapay zeka topluluğunu ve müşteri portföyünü büyütücü uygulamalar yapılacak.

Sosyal Medyada Takip Edin

Facebook: https://www.facebook.com/dbrainio
Twitter: https://twitter.com/dbrainio
Telegram: https://t.me/joinchat/BSBzPk1gyw5grXyvBslXdg
Medium: https://medium.com/@dbrainio
Bitcointalk Duyuru Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013840

https://bountyhive.io/join/Dbrain

Gerçekten ilginç ve gelecek vaat eden bir proje olduğunu söylemek gerekiyor. Şu anda miktarlar sanırım açıklanmadı ancak ICO zamanında hardcap yapmalarını bekliyorum. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.

ingiltere

Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

admin

I’m into crypto-currencies and new startups.

Leave a Reply

Your email address will not be published.