GET Protocol – Guaranteed Entrance Token

GET Protocol – Guaranteed Entrance Token

Merhaba, bugün sizleri Get Protocol (GUTS) ile tanıştıracağım. Hayır hayır bunun sahibinden’in get sistemi ile hiçbir alakası yok. Bu daha çok Ticketmaster, Biletix gibi bir şey ancak daha farklı. Karaborsanın önüne geçmek için biletleme sistemini blokzincire taşımak dahiyane bir fikir. Get protokolü (ve tokeni yazının devamında GUTS olarak bahsedilecektir) etkinlik biletleme sektörünü baştan aşağıya değiştiriyor.
Aynı passoligdeki devir sistemi gibi gidemediğiniz etkinliklerin biletlerini isterseniz başka birisine devredebileceksiniz. Bunu yaparken fahiş fiyatları önlemek adına hem alıcıyı koruyan hem satıcıya güvenli bir satış ortamı sağlayan GUTS Ethereum altyapısını kullanıyor ve her işlem blokzincirinde kayıt altına alınıyor.

GUTS aynı zamanda ERC20 uyumlu bir Ethereum tokenidir ve Ethereum blokzinciri ve akıllı kontrat yapısının tüm faydalarından sağlanmaktadır.

Websitesini bu adresten ziyaret edebilirsiniz: https://guts.tickets

Sorun nedir?

Tüm etkinlikler için karaborsa büyük bir sorundur. Karaborsadan faydalananlar hem başkalarının hakkını gasp etmekte, hem fahiş fiyatlar isteyerek etkinliğe gelmek isteyenlere sıkıntı yaratmakta, hem etkinliği düzenleyenlerin cebine girmeyen haksız bir kazanç elde etmektedir. Karaborsanın önüne geçebilmek için blokzincir teknolojisini kullanmak çağın gerekliliklerinden biri olmuştur.

Nasıl çalışıyor?

Öncelikle uygulamayı akıllı telefonunuza indiriyorsunuz ve kaydoluyorsunuz. Hesap oluşturduktan sonra SMS onayı yapıyorsunuz.
Bilet almak istediğiniz etkinlik için bir QR koda sahip oluyorsunuz ve bu sayede etkinliğe giriş yapabiliyorsunuz.
GUTS sattığı tüm biletlere giriş garantisi veriyor. Kapıda kalma gibi bir durumunuz kesinlikle olmayacak.
GUTS ile sahip olduğunuz biletleri istediğiniz zaman satabileceksiniz. Ancak karaborsa fiyatları elde etmeyi bekleyenler bundan yararlanamayacak. Uygulamanın içindeki ikincil pazarda biletinizi satabilirsiniz.
GUTS sayesinde cep telefonunuz biletiniz olacak.
Her yeniden satılan bilet için elektronik bir iz oluşturulacak ve bunlar Ethereum blokzincirinde saklanacak.

 

Daha detaylı ve teknik bilgiler için whitepaper’ı inceleyebilirsiniz: https://guts.tickets/files/GET-Whitepaper-GUTS-Tickets-latest.pdf

 

Sandbox’ı deneyin: https://sandbox.guts.tickets/events

ICO Hakkında

ICO hakkında detaylar henüz ortaya çıkmadı ancak halka arzın Ekim ayında yapılması planlanıyor. Bu konuda bir gelişme oldukça size duyuracağım. Bununla ilgili ayrıca ekibe doğrudan bir sorunuz varsa şu mail adresinden iletişime geçebilirsiniz: ico@guts.tickets

Neden buna yatırım yapmalıyım?

Etkinlik biletlerinin ikincil pazarı rekabete ve gelişmeye çok açık bir sektör ve bu alandaki projeler yeni yeni ortaya çıkıyor. Geçen günlerde GUTS’a benzer bir proje olan Aventus’un ICO’su yapıldı ve 10 dakika içinde tüm tokenler satıldı. Toplamda 60 bin ETH toplandı. Aventus’u kaçıranlar için aynı sektörde iş yapacak olan GUTS tam bir gizli cevher! Bu projenin tanıtımları henüz yeni yeni yapıldığı için Lord of Bitcoin farkıyla ilk öğrenenlerden oluyorsunuz. Bu avantajı kullanıp projeye yatırım yapmak da sizin elinizde.

GUTS Ethereum tabanlı bir token olduğu için borsaya eklenmesi çok kolay olacaktır. Biliyorsunuz Waves vb. tabanlı tokenlerin borsaya ne kadar zor eklendiği ortada. Gelecek Ethereum blokzincirinde yatıyor. GUTS da doğru zinciri seçtiği için diğer projelerden bir adım önde gidiyor.

Ekip Üyeleri

GUTS Amsterdam, Hollanda’da hayata geçen bir projedir. Ekip üyelerini aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Maarten Bloemers, CEO
Tom Roetering, CCO
Ivo van der Wijk, CTO
Frans Twisk, Ürün Tasarımcısı
Kasper Keunen, Blokzincir Geliştiricisi
Izel Nakri, Front-end Geliştiricisi
Stravos Champilomatis, Back-end Geliştiricisi
Mark Arts, Back-end Geliştiricisi

GUTS’un temelleri Mart 2016’da Ukrayna’daki hackaton’da atıldı ve 1.5 yıl boyunca geliştirildi. Birçok konferansta tanıtımlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. GUTS geleceği parlak fikirlerden bir tanesi. Bu fikre ortak olmak istemez misiniz?

Sosyal Medyada GUTS

Blog: https://blog.guts.tickets
Slack: https://guts.tickets/slack
Facebook: https://www.facebook.com/gutstickets
Twitter: https://twitter.com/gutstickets
Bitcointalk Duyuru Konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2111306

admin

I’m into crypto-currencies and new startups.

Leave a Reply

Your email address will not be published.