Aventus – Etkinlik Biletleri Satışını Blokzincire Taşıyoruz

Aventus projesi etkinliklere ait biletlerin satışını Ethereum blokzincirine taşımayı hedefliyor. Biletleme sektörü daha güvenli, adil ve transparan hale geliyor. Organizastörler bu platform üzerinden düzenledikleri etkinlikleri yönetip tanıtımını yapabilecek, biletleri satabilecek; bunu yaparken maliyetlerini düşürecek, fiyat kontrolü yapabilecek ve ikincil pazar satışlarından komisyon alabilecekler.

 

Websitesini buradan inceleyebilirsiniz: https://aventus.io

 

Aventus Nasıl Çalışıyor?

Aventus ile organizatörler etkinlik oluşturup biletlerini platform üzerinden çok daha düşük maliyetlerde satabilecek. Alıcılar ise karaborsadan korunmuş olacak. Peki sistem nasıl işleyecek? Aventus Ethereum blokzincirini kullandığı için her organizasyona benzersiz bir kimlik tanımlanacak ve o organizasyonla ilgili bilgiler içerisinde yer alacak. Alıcı biletini isterse pazarda anonim olarak satabilecek ve bileti alanla satanın aynı fiziksel ortamda bulunmasına bile gerek kalmayacak. Pazarda arz-talep dengesi işleyecek ve karaborsanın önüne geçilmiş olacak.

Organizatörler düzenledikleri etkinlikleri daha geniş kitlelere duyurabilecekler. Ayrıca biletlere fiyat aralığı atayıp yeniden satışlarda tekrar tekrar komisyon kanabilecekler. Mesela A kullanıcısı bir konsere bilet aldı ancak gidemeyecek, biletini B kullanıcısına sattığı zaman organizatör bundan
komisyon alıyor. B kullanıcısı da biletini C kullanıcısına devrederse organizatör yeniden komisyon kazanıyor. Bu şekilde bir kısmı pazar dengesine bırakılmış bir kısmı ise regüle eden bir sistemde karaborsacıların barınmasına imkan yok.

Aventus Ethereum blokzincirinde çalışan ERC20 standartlarında bir assettir ve AVT adlı tokene sahiptir. Yapılacak tüm işlemler bu token üzerinden gerçekleştirilecektir. Myetherwallet vb. Ethereum cüzdanlarında AVT tokenlerinizi saklayabilirsiniz.

 

 

ICO Süreci

  • ICO 19 Temmuz’da başlayacak ve yalnızca 5 gün sürerek 24 Temmuz’da bitecek.
  • Aventus en az 6 milyon dolar (24.000 ETH) toplayacak ve asıl hedef 15 milyon dolar (60.000 ETH) toplayabilmek olacak.
  • Hem küçük hem büyük yatırımcıları korumak amacıyla ICO süresi boyunca sabit fiyattan 1 ETH = 92 AVT’den satış yapılacak.
  • Stratejik ve kurumsal ortaklara yapılacak ön satışta %20 indirim olacak ancak maksimum 27.273 ETH kabul edilecek.
  • Toplam AVT arzının %60’ı satılacak. Ön satış %30 ile sınırlandırılacak.
  • Toplam AVT arzı 10 milyon token olacak.

 

Whitepaperı buradan inceleyin: https://aventus.io/doc/whitepaper.pdf

 

Aventus Ekibi

Ekip liderleri Alan Vey ve Annika Monari, satış sorumlusu Kavon Soltani, UI/UX dizayn Mario Vassiliades, iletişim sorumlusu Arnaud Gaboury ve son olarak Benedict Lewis’den oluşan altı kişilik bir çekirdek kadro bulunuyor. Ayrıca danışman olarak teknik, ekonomik, stratejik, iş ve genel danışmanlar Prof. Will Knottenbelt, Prof. Mike Waterson, Diane Bowers, Ryan Lanham, Danny Masters, Jean-Marie Mognetti ve Rus Newton yer alıyor.

 

Yol Haritası

Aralık 2016 – Konsept ortaya çıktı
Nisan 2017 – Proje için işe alımlar başladı
Mayıs 2017 – Whitepaper yayınlandı
Haziran 2017 – Alpha sürüm çıktı
Temmuz 2017 – Token satışı başlıyor
Son Çeyrek 2017 – Halka açık beta yayınlanacak
İkinci Çeyrek 2018 – Proje hayata geçecek

 

Sosyal medyada Aventus’u takip edin:

Medium: https://blog.aventus.io
Reddit: https://www.reddit.com/r/Aventus
Slack: https://slack.aventus.io
Twitter: https://twitter.com/AventusSystems

ingiltere

admin

I’m into crypto-currencies and new startups.

Leave a Reply

Your email address will not be published.