[XFC] FootballCoin – Fantezi Futbol Menejerlik Oyunu

FootballCoin projesi fantezi futbola yeni bir boyut getiriyor. Geleneksel fantezi futbol oyunlarından farklı olarak takımınızı kurarken seçtiğiniz oyuncuların koleksiyon kartına sahip olmak zorundasınız. Unutmayın, bu kartlar sınırlı sayıda! footballcoin.io

Oyunun kendi parası var, kısaltması XFC. Bu para oyun içi alım satımda kullanılırken aynı zamanda borsalarda işlem görüyor.

Oyunda 5 büyük lig ve Şampiyonlar Ligi bulunuyor. İlerleyen zamanlarda yeni liglerin eklenmesi ise çok büyük olasılıkta. Latin Amerika ve İskandinav ligleri oyuna eklendiğinde 12 ay boyunca aktif işleyecek bir oyuna sahip olacağız. Şimdilik Avrupa futboluyla yetinmelisiniz.

Oyun Counterparty altyapısını kullanıyor ancak gösterilen yol haritasına göre Ekim ayında Ethereum ile entegrasyonu gerçekleşecek. Bu alanda blok zincirini kullanan ilk fantezi futbol oyunu olma özelliğini taşıyor.

Oyunun verileri çektiği şirketler Sportsradar ve Omnisports. Kendi sitelerinde partner olarak XFC logosunu eklemiş ve websitesini listelemişler. Oyundaki tüm oyuncu, takım ve stadyum isim ve görsellerinin kullanım hakları lisanslanmış durumda. Bu bile projenin ciddiyetini ortaya koymaya yetiyor.

Oyuncu kartları
2 yıldızlı oyuncu kartları ücretsiz. 3, 4 ve 5 yıldızlı oyuncu kartlarını kullanabilmek için onlara sahip olmanız gerekiyor.

Koleksiyon kartları Counterparty içinde tanımlanmış assetler olarak geçiyor ve blokzincirinde kayıtlı bulunuyor. Kartlar sınırlı sayıda olduğu için koleksiyon kartı takas marketi aktif olarak çalışıyor ve oyuncuların değeri oyuna giren kullanıcı sayısının artmasıyla doğru orantılı olarak artıyor.

İyi bir yatırım aracı olarak gelecek vaat eden *wonderkid* diyebileceğimiz 3 yıldızlı geleceğin yıldızlarını satın alarak birkaç sene içinde 5 yıldızlı çok değerli bir oyuncu kartına sahip olabilirsiniz. Örneğin İtalya Serie A’da henüz büyük takımlara transfer olmamış 3 yıldızlı birçok *wonderkid* bulunuyor. Orta sıra takımların genç yıldızlarına bir göz atın derim.

Messi’ye sahip olmak önemli bir avantaj gibi gözükse de bir adet Messi kartı almak için harcayacağınız paraya 20 tane *wonderkid* alabilirsiniz. Bu orta vadeli yatırım sayesinde her sezon sonunda (veya ortasında) büyük takımlara transfer olan oyuncularınız hem yıldızını yükseltecek hem değerini katlayacaktır. Yeterli paranız varsa Messi’yi de alın tabi 🙂

Stadyum kartları
2 yıldızlı stadyumlar ücretsiz. 3, 4 ve 5 yıldızlı kartlar ise sırasıyla 55, 110 ve sınırsız kullanıcının katılabileceği turnuvalar düzenlemeye olanak tanıyor.

Oyunda stadyum kartına sahip olmak çok büyük avantajlar getiriyor. Stadyum kartına sahip kullanıcı turnuva açtığı zaman toplanan tüm paranın %5’ini kendisi alıyor. Pasif gelir yaratmak istiyorsanız 5 yıldızlı bir stadyum kartına yatırım yapabilirsiniz. FootballCoin’in öncüsü FanDuel oyununda 100 bin dolarlık turnuvalar açılıyor. Benzer turnuvalar FootballCoin’de açıldığı zaman sırf turnuvayı siz açtığınız için turnuva başı 500$ kazanma şansınız olacaktır. Ayrıca stadyumunuzu her maç günü yeniden kullanabiliyorsunuz. Bu rakamlar şu anda uçuk görünebilir ama oyunu oynayan kişi sayısı milyonlarla ölçüldüğünde bu dediğimin ne kadar olası olduğunu anlayacaksınız.

Oyuncu ve stadyum kartlarına yoğunlaşarak oyunu anlatmaya çalıştım. Oyunu denemek isterseniz yeni sezonu beklemek zorundasınız ancak şimdiden hesabı açıp transfer sezonunda ucuz oyuncu kartlarını alarak yatırıma başlayabilirsiniz.

ICO devam ediyor: https://www.xfccoin.io/footballcoin-ico
Türkiye Topluluk Sayfaları

Facebook: https://www.facebook.com/footballcointr
Twitter: https://twitter.com/footballcointr
Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/382645168803870

Resmi FootballCoin Sayfaları

Twitter: https://twitter.com/xfcfootballcoin
Facebook: https://facebook.com/xfcfootballcoin
Vimeo: https://vimeo.com/footballcoin

admin

I’m into crypto-currencies and new startups.

Leave a Reply

Your email address will not be published.